Ξέχνα το ασύμμετρο καρέ, φέτος το απόλυτο κούρεμα της σεζόν λέγεται «blunt cut» και ήδη το έχουμε δει σε δεκάδες stars (αφού πρώτα το είχαμε δει κατά κόρον στα fashion shows για το φετινό φθινόπωρο).

Τι είναι το blunt haircut;

Είναι ένα ολόισιο καρέ, χωρίς καθόλου μύτες και ντεγκραντάρισμα. Η πιο συνηθισμένη εκδοχή του είναι μέχρι το ύψος του πηγουνιού (όπως της Olivia Culpo και της Emma Roberts), ωστόσο το είδαμε και σε διαφορετικά μήκη (μέχρι τους ώμους, όπως της Kendall Jenner, ή και ελαφρώς πιο μακρύ, όπως της Olivia Munn).

Αν λοιπόν σκέφτεσαι κι εσύ να κόψεις τα μαλλιά σου, αυτές οι 10 stars ίσως σε πείσουν να δοκιμάσεις ένα blunt καρέ:

 

 

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on Oct 4, 2017 at 3:02pm PDT

 

A post shared by Lucy Hale (@lucyhale) on Jul 29, 2017 at 2:37pm PDT

 

A post shared by Ashley Benson (@ashleybenson) on Sep 21, 2017 at 5:19am PDT

 

A post shared by Vanessa Hudgens (@vanessahudgens) on Sep 11, 2017 at 7:52pm PDT

 

A post shared by Mila Kunis (@kunismilax) on Sep 26, 2017 at 9:58am PDT

 

A post shared by Olivia Munn (@oliviamunn) on Sep 12, 2017 at 6:32pm PDT

 

A post shared by Emma Roberts (@emmaroberts) on Aug 18, 2017 at 12:16pm PDT

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on Jul 18, 2017 at 9:34am PDT

 

A post shared by Jenna Dewan Tatum (@jennadewan) on Sep 8, 2017 at 1:55pm PDT

 

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on Sep 9, 2017 at 4:38pm PDT


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης